Nezvládáte své dluhy a nevíte co s tím udělat? Jestliže jste na tyto otázky odpověděli ano, měli byste se zajímat o takzvané oddlužení. Zjistit, zda můžeme oddlužit právě vás je snadné, stačí využít naši online kalkulačku oddlužení a budete mít hned jasno. Nebo nás jen kontaktujte a sjednejte si s námi nezávaznou schůzku, kde navrhneme, jak vám pomoci.

Pár informací o oddlužení

Některým z vás se může zdát, že je oddlužení jako španělská vesnice, ale opak je pravdou. Jedná se o dnes již běžnou věc, která pomáhá lidem. Jde o jediný zákonný způsob pomoci člověku s velkými dluhy. Pokud se bavíme o velkých dluzích, jde především o situace, kdy už vaše dluhy dosáhly tak daleko, že za vámi chodí exekutoři, nesplácíte včas nebo některé dluhy neplatíte vůbec. Do takové situace se může dostat každý z nás a není třeba se za ní stydět, je ale důležité ji začít okamžitě řešit, než bude opravdu pozdě a přijdete například o svůj majetek. Pokud o oddlužení zažádáte, už se nemusíte bát, protože v tu chvíli se zastaví všechny exekuce, které na vás připadají a přestanou se načítat úroky z nezaplacených dluhů.

Druhy oddlužení

Když si klient žádá o oddlužení, jsou tu hned dvě varianty, jak své dluhy zkrotit. Jedná se o oddlužení pomocí:

  1. splátkového kalendáře
  2. zpeněžení majetkové podstaty dlužníka

 Asi je všem jasné, že první způsob je ten častější. Konkrétně se jedná o 97% podíl splátkového kalendáře a jen 3% podíl majetku.

Pokud využijete splátkový kalendář, je to pro vás samozřejmě příjemnější. Jedná se totiž o to, že budete mít 5 let na to, abyste splatili alespoň 30% svých dluhů. Když se vám to podaří, vyhráli jste a od dluhů jste osvobozeni.

Druhý způsob je trochu bolestivější, jelikož přijdete o majetek, který jste získali před schválením oddlužení, což není nikomu příjemné, každopádně to ale vyřeší vaší situaci.