Dostali jste se do dluhové pasti a zašlo to až k exekuci? Na nic nečekejte a začněte tento problém řešit. Hrozí vám exekuce nebo dokonce dražba vaší nemovitosti? Tak už nezoufejte a kontaktujte nás, pomůžeme vám, jak jen to půjde. Jedná se o pomoc formou osobního bankrotu. Na to, abyste zjistili, zda je možné vás oddlužit, nemusíte nikam chodit. Z pohodlí domova to zjistíte díky naší online kalkulačce oddlužení, potom nám dole na stránce zanechte své telefonní číslo a my vás obratem kontaktujeme.

Jak se bránit exekuci nebo ztrátě nemovitosti

Když vám hrozí exekuce, nemusíte si to nechat líbit. Důležité je, začít situaci řešit co nejrychleji. Exekutor nikdy nedorazí ze dne na den. Nejdříve vám přijde upozornění o její hrozbě. Potom následuje většinou odstavení bankovních účtů nebo zabavování majetku. Pokud nás ale kontaktujete včas, pomůžeme vám exekuci zabránit.

Exekuce nemovitosti

Pokud dojde k exekuci na nemovitost, dochází často k jejímu hodně nevýhodnému prodeji. O tom se můžete přesvědčit, když vidíte, za kolik se domy z exekucí prodávají. Nízká cena nemovitosti je mnohdy zapříčiněna tím, že exekutor musel dům dát do takzvané opakované aukce a cena musela jít dolů.

Exekuce nemovitosti má obrovskou nevýhodu. Všechny náklady spojené s aukcí vaší nemovitosti musíte hradit vy, což je pro člověka bez peněz problém. Kromě toho se také může stát, že cena nemovitosti nepokryje váš dluh, takže jste bez domova a dluh máte stále na krku. Je tedy lepší, když v případě hrozby exekuce, kontaktujete odborníka a nenecháte zajít věci až příliš daleko. Pokud podáte návrh na oddlužení, se kterým vám naši pracovníci rádi pomohou, exekuce se automaticky zastavuje a exekutor nemá nárok vaši nemovitost nabídnout k prodeji. Nemovitost se totiž stává součástí majetkové podstaty, což je jeden ze dvou způsobů oddlužení.

Majetková podstata nebo splátkový kalendář

Jak již bylo řečeno, existují dva způsoby oddlužení. Jedním z nich je splátkový kalendář. V tomto případě dochází k tomu, že jste povinni za 5 let splatit minimálně 30% svých dluhů. Pokud se to podaří, je vám zbytek dluhů odpuštěn a vy začínáte s čistým štítem.

Druhou variantou je takzvaná majetková podstata, kdy dochází k prodeji vaší nemovitosti a majetku. Jestliže prodej zmíněných věcí nedokáže pokrýt všechny dluhy, tak jste nuceni zbytek doplatit. Což je oproti první variantě opravdu nevýhoda.