V manželství se jeden s druhým dělíte o všechno, to znamená, že i o špatné a problémové věci, jako například dluh či dokonce exekuce. V takovém případě je dobré situaci začít řešit, aby nedocházelo k ještě větším problémům. Existuje tu možnost, která se nazývá oddlužení manželů, a s tím vám naši odborníci rádi pomohou.

Pokud se rozhodnete pro oddlužení, využijte se svým partnerem naši skvělou online kalkulačku oddlužení, díky které zjistíte, zda je možné vás oddlužit či nikoliv. Jestliže chcete začít situaci řešit, zanechte nám na stránce níže vaše telefonní číslo a my se vám obratem ozveme zpět. Domluvit si s námi můžete nezávaznou schůzku, na které pro vás zcela zdarma připravíme finanční analýzu vaší situace a domluvíme se, co se dá dělat dál.

Proč se v manželství musí oddlužit oba

Pokud jste se svým partnerem ve stavu manželském, dělíte se o všechen majetek a podobně. Tudíž se na to musí brát ohled i při oddlužení, pokud by došlo ke zničení dluhů majetkovým způsobem. Navíc je tu několik rozdílů, oproti oddlužení samotného jedince.

Například se jedná o to, že pokud manželé uzavřeli některé své závazky společně, budou se pohledávky brát při oddlužení pouze jednou, takže jeden dluh jakoby zmizí. Díky tomu se znatelně sníží váš dluh a už to je velká úspora vašich financí. Kromě toho manželé platí náklady na oddlužení společně, takže opět polovinu nákladů ušetří, oproti tomu, kdyby se každý oddlužoval zvlášť.

Pravidla pro oddlužení manželského páru

Když se nechává oddlužit jednotlivec, také musí splnit jisté podmínky. Tak je tomu samozřejmě i u manželů, zde se ale podmínky nepatrně liší. Abychom vám hned na začátku nemotali hlavu podmínkami, kontaktujte nás a domluvíme si společnou schůzku, kde vám vše podrobně vysvětlíme, a vy se budete moci zeptat, když něčemu neporozumíte. Kontaktovat nás může pomocí formuláře, který naleznete dole na stránce.